KPS Siedlce – IŁ Capital Huragan Wołomin

Lis 8, 2020

KPS Siedlce – IŁ Capital Huragan Wołomin 1 : 3 (22:25, 21:25, 28:26, 16:25) MVP Maciej Marchewka

Kolejny ważny mecz za zawodnikami IŁ Capital Huragan Wołomin. Na trudnym i nieznanym terenie w Siedlcach miejscowy KPS postawił ciężkie zadanie przed zawodnikami z Wołomina. Po w pełni kontrolowanej pierwszej partii spotkania która zakończyła się wynikiem 25:22 dla gości poprzeczka postawiona przez gospodarzy zostało podniesiona wyżej. Na boisku pojawił się czołowy atakujący znany z parkietów 1 Ligi, Mateusz Ogrodniczuk. W głównej mierze jego skuteczna gra krzyżował plany Huragany na gładkie zwycięstwo. Precyzyjna i gra atakującego z Siedlec dała zwycięstwo gospodarzom w drugiej partii 21:25. Trzeci set rozpoczął się wyłącznie po myśli KPS-u. Kilka pkt przewagi i można by pomyśleć ze przy grze pkt za pkt łatwo dowiozą zwycięstwo do końca seta. Jednak przy wyniku 11:17 dla KPS-u nastąpił zryw zawodników z Wołomina i doprowadzili do stanu 24:24

Skuteczna gra w ataku oraz dobra obrona i wychodzimy obronną ręką z praktycznie przegranego seta. Wynik 4 seta 26:28. Czwarta odsłona to już bardzo dobra gra zawodników Huraganu i po koncertowej grze ataku i bloku wygrywamy 4 seta 16:25 oraz całe spotkanie 1:3. 3pkt jadą do Wołomina.

Ciężki mecz po prawie 2 tyg przerwy od ligowych zmagań. Ciężko jest utrzymać rytm meczowy gdy liga grana jest w tak szarpany sposób a nie zapowiada się ze będzie lepiej w związku z kolejnymi obostrzeniami w związku z COVID-19. Czekamy na kolejne mecze aby zdobyć cenne ligowe pkt. Każdy pkt jest na wagę złota gdyż nie mamy pewności jak zakończona zostanie liga, czy w sposób sportowy czy tak jak sezon wcześniej czyli przez MWZPS. Chciałbym aby nasza gra wyglądała jeszcze lepiej ale mamy warunki takie a nie inne. Czekamy na powrót do pełnej dyspozycji sportowej i zdrowotnej wszystkich zawodników i walczymy o AWANS.