Seniorki: Pewne zwycięstwo nad Kozienicami!

lut 1, 2024

27 stycznia zawodniczki Mariusza Cendrowskiego zmierzyły się z ekipą MUKS Joker Kozienice. Rywalki zajmowały miejsce tuż za podium i spodziewaliśmy się ciężkiego meczu. Jednak nic bardziej mylnego. Siatkarki z Babic pewnie wygrały 3:0 mając tylko lekkie problemy w drugim secie.

Pierwsze akcje meczu to badanie się obu drużyn. Pierwsze błędy zrobiły nasze dziewczyny: atak w aut, niedokładne przyjęcie oraz as serwisowy dały prowadzenie dziewczynom z Kozienic 9:5. W tym momencie nasz szkoleniowiec poprosił o czas. Najbardziej do serca wskazówki trenera wzięła sobie Aleksandra Parzniewska, która zdobyła punkt z ataku a dwa kolejne dołożyła z zagrywki. Kontry skończyły Kamila Cyrych oraz Agnieszka Steinhof i momentalnie odrobiliśmy straty (11:9). W kolejnych akcjach nie do zatrzymania na siatce była Kamila Cyrych. (14:11). Im dłużej mecz trwał tym bardziej nasze nasze dziewczyny tylko potwierdzały dominację (17:12) i pewnie wygrały 25:19.

Początek drugiej partii to falująca gra z obu stron. Huragan prowadził 5:1 aby zaraz prowadzić tylko jednym oczkiem (5:4). Później kolejny zryw naszych dziewczyn (8:4) i znów utrata wysokiego prowadzenia (9:8). Bardzo dobrą zmianę dała Weronika Trzpioła, która skończyła 3 ataki z rzędu (15:12). Po asie serwisowym Moniki Kłudkiewicz prowadziliśmy już 17:13 i gdy wydawało się, że pewnie wygramy kolejnego seta, w grę naszej drużyny wkradła się chwila dekoncentracji (17:17). Po asie serwisowym Kamil Cyrych wszystko wróciło do normy (19:17). Jednak blok punktowy i “oczko” bezpośrednio z zagrywki rywalek znów podniósło ciśnienie naszym kibicom. (19:20). Po wygranej kontrze przez Jokera nasza sytuacja stawała się nieciekawa (20:22). Po zepsutej zagrywce nasze rywalki miały dwie piłki setowe. Przy drugiej piłkce setowej Aleksandra Parzniewska po raz kolejny popisałą się zagrywką nie do przyjęcia i końcówkę graliśmy na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Babic i to my wygraliśmy 27:25.

Trzeci, a zarazem ostatni, set to już była formalność. Zawodniczki z Kozienic załamane nie wykorzystaniem dwóch piłek setowych i przegranym setem były tylko tłem dla naszych siatkarek, które tą partię zagrały koncertowo, wygrały pewnie 3:0 i zrewanżowały się za porażkę w Kozienicach