Seniorki: Porażka na zakończenie roku

gru 18, 2023

W sobotnim meczu siatkarki ModernTax Huragan Stare Babice musiały uznać wyższość Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Celestynowie. Nasze zawodniczki przegrały spotkanie stosunkiem setów 1:3.

W spotkanie lepiej weszły podopieczne Mariusza Cendrowskiego (4:0). Po dwóch asach serwisowych rywalki zbliżyły się na punkt (5:4). Brak skuteczności w ataku naszych siatkarek zamienił się w remis 6:6. Dobra gra na siatce Weroniki Trzpioły (blok i atak) pozwoliły osiągnąć dwupunktową przewagę (8:6, 10:8). Nasza środkowa dołożyła jeszcze asa i już mieliśmy znaczną przewagę (11:8). Jednak kolejne własne błędy w obronie i przyjęciu doprowadziły do zmniejszenia dystansu (12:11). Niestety, im dalej w set tym nasza gra była coraz słabsza. “Posypały się” wszystkie elementy gry i musieliśmy uznać wyższość rywalek (25:18)

W drugim secie nasze dziewczyny wzięły sobie mocno do serca słowa trenera co przyniosło pozytywny skutek. W tej partii meczu to siatkarki Huraganu “rozdawały karty” i pewnie wygrały do 15.

Trzecia partia spotkania była najbardziej wyrównana. Jednak to gospodynie wyszły szybko na pewne prowadzenie (7:3). I nie oddały tego prowadzenia już do końca seta wygrywając 25:22.

Porażka w trzecim secie “podcięła skrzydła” naszym zawodniczkom. W ostatniej partii meczu zawodniczki GOKiS pokazały kto był lepszy tego dnia. Dobra gra w jednym secie to było za mało na dobrze dysponowane gospodynie.