Seniorki: Słodko-gorzki weekend

lut 15, 2024

Dwa mecze i trzy punkty – taki jest bilans ostatniego weekendu naszych dziewczyn.

Sobotni mecz należał do tych z typu “zagrać, wygrać i zapomnieć” gdyż naszym rywalem był młody zespół Gromu Przytyk – ostatniej ekipy w II Lidze Mazowieckiej. Siatkarki Huraganu pewnie wygrały 3:0, nie dały wyjść z “20” przeciwniczkom w każdym z setów i już myślami były przy niedzielnym meczu.

ModernTax Huragan Stare Babice vs KS Grom Przytyk
3:0
(25:16, 25:19, 25:12)

A w niedzielne popołudnie rywal był z drugiego krańca tabeli – SZS Łajski – wicelider ligi. Pierwszy set był wyrównany tylko do wyniku 7:7. Jednak im dłużej mecz trwał tym rywalki dochodziły do głosu (7:11, 8:13, 11:18). W końcówce seta posypała się nasza gra, trener Mariusz Cendrowski próbował ratować wynik czasami ale konsekwentna gra rywalek dała im wygraną do 15.

Kolejna partia była jeszcze gorsza. W naszej grze brakowało dobrego przyjęcia, dokładnej wystawy czy skutecznych ataków. Trener Huraganu wprowadzał rezerwowe dziewczyny ale to nic nie dało i przegraliśmy do 11.

Na trzecią część meczu nasze dziewczyny wyszły ze sportową złością, nie miały już nic do stracenia. Nasz trener przez dwa sety szukał optymalnego ustawienia i taki znalazł na trzecią partię. Siatkarki z Babic wzmocniły siłę ataku, precyzję zagrywki. Rywalki zaskoczone takim obrotem spraw już nie dominowany jak w poprzednich setach. Pierwsze “wyższe” prowadzenie przyszło przy stanie 8:6 dla SZS. W tym momencie nasz trener poprosił o czas co zaowocowało trzema punktami z rzędu dla “naszych” (9:8). Prowadzenie Huraganu nie trwało długo gdyż kolejne punkty padły łupem zawodniczek ze stolicy (9:12). Po kolejnym błędzie w przyjęciu rywalki prowadziły już 14:10. Do końca seta przeciwniczki już kontrolowały sytuacje na boisku i nie pozwoliły naszym dziewczynom zbliżyć się punktowo. SZS Łajski trzecią partię wygrały 25: 22 i całe spotkanie 3:0.