Seniorki: Zwycięstwo na zakończenie sezonu

lut 27, 2024

Gdy u naszych seniorów zapadają kluczowe rozstrzygnięcia w bieżącym sezonie, seniorki zakończyły zmagania efektownym zwycięstwem z ekipą WTS Warka 3:0.

Podopieczne Mariusza Cendrowskiego praktycznie przez cały mecz kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Rywalki nie postawiły wysoko poprzeczki dzięki czemu trener Huraganu mógł skorzystać ze wszystkich dziewczyn jakie miał do dyspozycji tego dnia.

Inauguracyjna partia rozpoczęła się po myśli Huraganu (6:0, 11:3). Po kilku naszych błędach w obronie rywalki doszły nasz zespół na 4 punkty (12:8) jednak kolejne 3 punkty padły łupem zawodniczek ze Starych Babic (15:8). Nasza przewaga powiększała się dzięki skutecznej grze na siatce (22:9). W tym momencie dziewczyny uwierzyły, że spotkanie wygra się samo, bez większego wysiłku. Jednak nic bardziej mylnego. Ambitne dziewczyny z Warki wykorzystały chwilę dekoncentracji w naszych szeregach i wygrały tą część seta 10:2 (24:18). Jednak zepsuta zagrywka gości zakończyła pierwszą partię meczu.

W drugi set weszliśmy równie efektownie co w pierwszy (5:1, 7:2, 10:3). Rywalki popełniały bardzo dużo błędów, nasze siatkarki lepiej zagrywały, atakowały i broniły co przełożyło się na wysoką wygraną 25:7.

Trzeci set był ostatnim setem dziewczyn w tym sezonie. Nieoczekiwanie, to goście z Warki prowadzili 2:1. Ale to było ich jedyne prowadzenie w tym meczu. Huragan szybko wrócił do swojej gry (11:2). Swoją dominacje tego dnia potwierdziły również w ostatnim secie wygrywając 25:14. Ostatni punkt sezonu atakiem zdobyła Katarzyna Nasiłowska.