Seniorzy: Jedną nogą utrzymani

kwi 16, 2024

W minioną niedzielę w Ząbkach został rozegrany pierwszy mecz barażowy o I Ligę Mazowiecką Seniorów. Zawodnicy Huraganu – poza pierwszą partią – zagrali na swoim poziomie i pewnie pokonali miejscowego Siatkarza 3:1.

Spotkanie – jak to Huragan ma w zwyczaju – rozpoczęliśmy od zepsutego serwisu. Później błąd w ataku oraz as serwisowy gospodarzy i przegrywaliśmy 0:3. Kolejna punktowa zagrywka Siatkarza sprawiła, że przegrywaliśmy już 4:8. Po zagraniu piłki podwójnej przez miejscowych oraz efektownym bloku Kacpra Siwca doprowadziliśmy do remisu po 10. Jednak Siatkarz znów “odpalił” na zagrywce (13:10). Po dwóch błędach w ataku gospodarzy ponowie na tablicy wyników był rezultat remisowy (16:16). Następnie nasz zawodnik posyła piłkę w aut z ataku (19:17) a wygrana kontra przez zawodników z Ząbek daje im 22 punkt (22:19). Set kończy się efektownym blokiem postawionym przez siatkarzy z 2 Ligi Mazowieckiej.
Drugi set był wyrównany do stanu po 6. Wtedy Andrzej Paradowski popełnił błąd nieczystego odbicia i wyszliśmy na prowadzenie 8:6. Po wygranej kontrze nasza przewaga wzrosła do 3 punktów. (11:8) W tym momencie trener gospodarzy poprosił o 30 sekund przerwy dla swoich zawodników. Po powrocie na parkiet byliśmy świadkami długiej wymiany, którą zakończył Kacper Siwic. Nasz przyjmujący zdobył też 13 punkt dla naszego zespołu, tym razem po efektownej “czapie” na zawodniku Siatkarza (13:8).  Po kolejnym mocnym serwisie Przemka Kowalskiego mieliśmy już 7 punktów przewagi (16:9)! Jednak nieskuteczna gra na siatce zawodników z Babic zmniejszyła przewagę do 4 punktów (18:14). Do końca seta już nic się nie zmieniło i wygraliśmy tą partię 25:21.
Początek trzeciej partii był odwzorowaniem seta poprzedniego: oba zespoły szły równo do 6 punktu gdy później błąd w ataku popełniają gospodarze. Asową zagrywkę dodał jeszcze Kacper i prowadziliśmy już 9:6. Im dłużej mecz trwał tym więcej błędów własnym popełniali zawodnicy Siatkarza Ząbki (11:7). Czteropunktowa naszego zespołu utrzymywała się do wyniku 17:13, gdy zaczęliśmy grać blokiem (19:13). Końcówka seta to popisowa gra podopiecznych Kuby Skwarka i pewna wygrana do 16.
Czwarty set lepiej zaczęli gospodarze, którzy po asie serwisowym prowadzili 4:2. Jednak za sprawą niezawodnego tego dnia Kacpra Siwica wyszliśmy na prowadzenie 6:4. Swój dzień na zagrywce miał Przemysław Kowalski, który po raz kolejny “ukąsił” rywali asem (8:5). Dziewiąty punkt pięknym blokiem zdobył nasz kapitan – Kuba Skwarek. W polu zagrywki nie zatrzymywał się atakujący z Babic (10:5). Za przykładem Przemysława poszedł MVP meczu i też dołożył punkt bezpośrednio z zagrywki (12:6). Nie do zatrzymania był Kacper Siwic, który kończył każdy możliwy atak (15:8). Trener gospodarzy próbował ratować wynik zmianami co przyniosło chwilowy efekt (18:14). Wtedy po raz kolejny na zagrywce “odpalił” Przemysław Kowalski (22:16). Spotkanie efektowym asem zakończył najlepszy na boisku – Kacper Siwic!