Seniorzy: Kto nie wygrywa 3:0….

sty 17, 2024

…ten przegrywa 2:3. W piątkowy wieczór po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło. Nasi siatkarze prowadzili już 2:0 i zamiast postawić kropkę nad i dali się rozegrać gościom i ulegli 2:3

Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana. Przez dużą jej część na tablicy wyników widniał rezultat remisowy. Żadna ze stron nie potrafiła odskoczyć chociażby na 2 punkty. Jednak gdy set wkroczył w decydującą cześć to “wyższy bieg wrzucili” podopieczni Damiana Białorudzkiego i to oni cieszyli się z prowadzenia 1:0.

Początek drugiego seta należał do siatkarzy z Babic (8:5, 13:9). Goście z Jedlińska całego seta gonili naszych ale ten pościg nie odniósł sukcesu i prowadziliśmy już 2:0.

Pierwsze piłki trzeciej partii należały do Radmotu Jedlińsk (0:3). Jednak gospodarze szybko wrócili do głosu i prowadzili 7:6. Po kilku błędach goście znów wrócili do trzypunktowego prowadzenia (8:11). Po kilku dobrych akcjach Huraganu znów był remis (14:14). Żadna ze stron nie dawała za wygraną. Końcówka jednak należała do gości, którzy zagrali mądrzej i wygrali seta do 22.

Sportowcy z Jedlińska podbudowani wygranym setem kontynuowali bardzo dobrą grę w 4 części meczu. Mimo początkowego prowadzenia naszych (8:6) szybko do głosu doszli goście (9:12, 12:17). Takiego prowadzenia siatkarze z Jedlińska już nie oddali do końca seta i doprowadzili do tiebreaku.

Radmot niesiony dobrą grą z poprzednich setów równie dobrze zagrali w tie-breaku. Siatkarze Huraganu próbowali przebić się przez “mur” gości jednak zbyt dużo własnych błędów zniweczył cały wysiłek.