Twierdza Babice zdobyta

lis 13, 2023

Siatkarki ModernTax Huraganu Stare Babice w niedzielny wieczór uległy Promotorowi Gózd 0:3. Była to dopiero pierwsza porażka podopiecznych trenera Mariusza Cendrowskiego.

Lepiej w mecz weszły siatkarki gości (10:6). Jednak nasze dziewczyny szybko doprowadziły do remisu po 10. I systematycznie zwiększały przewagę (14:11, 19:15). Przy wyniku 21:16 dla Huraganu coś się zacięło w grze naszych siatkarek. Trener gości wprowadził na parkiet nowe zawodniczki, które “podciągnęły” wynik. Przy wyniku 21:18 popełniliśmy błąd ustawienia i oddaliśmy punkt za darmo. Następnie as rywalek i z naszej przewagi nic nie zostało. Nerwową końcówkę lepiej zagrał Promotor i to on cieszył się z prowadzenia 1:0.

Na drugą partię nasze dziewczyny wyszły ze spuszczonymi głowami. Szybko przegrywały (2:5, 4:9, 5:12). Trener Cendrowski ratował seta zmianami. (7:15). Przy odrobinie szczęścia można było się jeszcze pokusić o walkę w tym secie (19:23) ale przewaga rywalek była zbyt duża i to one wygrały kolejną partię .(20:25)

W tym momencie wszyscy kibice na hali życzyli sobie aby dziewczyny poszły w ślady chłopaków z piątku i odwróciły losy meczu. Jednak nic z tego. Trzeciego seta zaczęliśmy jeszcze gorzej niż drugiego (1:8). Kolejny raz rezerwowe poderwały drużynę do walki (od wyniku 4:19 do 11:21, od 12:23 do 17:23). Mimo wszystko, Promotor miał wygraną na wyciągnięcie ręki i po naszym błędzie w ataku postawił “kropkę nad i”

ModernTax Huragan Stare Babice vs Promotor Gózd 0:3

(30:32, 20:25, 17:25)