W przyszłym sezonie w Starych Babicach wciąż będzie I Liga MWZPS!

kwi 24, 2024

2 zwycięstwa, 6:1 w setach – oto podsumowanie baraży o pierwszą ligę mazowiecką seniorów. W sezonie 2024/2025 w Starych Babicach wciąż będziemy oglądać najlepszych siatkarzy na Mazowszu!

Od początku meczu Huragan narzucił swój styl gry. Po asowej zagrywce Kamila Wójcika wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie (5:3). Po skończonej kontrze przez Pawła Burczaka nasza przewaga wzrosła do 3 punktów (8:5). Jakub Skwarek dołożył punktową zagrywkę i prowadziliśmy już 11:7. Nieporozumienie w drużynie rywali wykorzystał nasz środkowy Burczak i zdobył piętnasty punkt (15:10). Następnie po profesorsku zachował się nasz kapitan, który z pierwszej piłki zdobył szesnaste “oczko”. Kolejna akcja to błąd Siatkarza w ataku i w tym momencie na tablicy widniał wynik 17:10. Dwudziesty pierwszy punkt efektowym blokiem zdobył Wójcik (21:13) i już stało się jasne, że pierwsza partia padnie naszym łupem. Bardzo dobra obrona Dominika Molendy dała nam ostatni punkt.
Drugi set zaczął się od wyrównanej gry (7:7) ale wtedy sygnał do “ataku” dał Kacper Siwic (9:7). Po dobrej grze Huraganu i błędach gości prowadziliśmy już 12:7. Dzięki wyśmienitej grze w obronie naszego libero udało się odskoczyć na 8 punktów (17:9). W końcówce tej partii nasi siatkarze już się nie przemęczali i dowieźli dziewięciopunktowe prowadzenie do końca.
Początek ostatniej partii był podobny do poprzedniej: Siatkarz “szedł łeb w łeb” z Huraganem do siódmego punktu, gdy popełnił błąd własny (9:7). Na lewym skrzydle szalał Siwic (13:10) a w polu zagrywki Wójcik (14:10). W ślady Wójcika poszedł Damian Janicki, który również zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (18:11). Ostatnie minuty meczu to już całkowicie oddanie spotkania przez gości co zamieniło się w pewne zwycięstwo Huraganu 3:0